pátek, Souš

7. dubna 2023

4:2
B-tým 2023

Na Velký pátek 7.4.2023 sehrálo B mužstvo další mistrovské utkání na domácím hřišti s mužstvem TJ Spartak Pernštejn. Od úvodního hvizdu se obě mužstva tlačila do útoku a zajímavé situace se střídali před oběma brankáři. První branky se přítomní diváci dočkali v 10. minutě, když se prosadil z dorážky exmostecký Prokop v barvách Pernštejna a hosté vedli 0:1. Po této brance zvýšili aktivitu domácí baníkovci a ve 22. minutě se výstavní ranou do horního rohu prosadil Kavický 1:1. Ve 30. minutě se stejný hráč dokázal prosadit podruhé v utkání, když dokázal využít chybu v rozehrávce pernštejnského mužstva 2:1. Ve 40. minutě byl stav utkání již 3:1 pro domácí, když se střelou kolem brankáře prosadil Charamza. Tímto stavem skončil i první poločas. Od první minuty druhého poločasu převzali iniciativu hosté z Pernštejna, kteří si vytvořili územní převahu. Většina akcí hostí ovšem končila na pevné obraně domácích dirigovaná zkušeným Wagnerem. Hosté se snížení nakonec dočkali v 73. minutě, když se po rohu nejlépe zorientoval další mostecký odchovanec v barvách Pernštejna Holman 3:2. V hektickém závěru se hosté snažili o vyrovnání, které měli na kopačkách ve druhé minutě nastavení, ale nezvládli přečíslení 4:2 a z protiútoku mostečtí završili své vítězství, když se po přihrávce Havlíčka prosadil Kim a upravil stav utkání na konečných 4:2.